مزایای سرور مجازی و تفاوت آن با هاست اشتراکی

امروزه یکی از ارکان اساسی شروع یک کسب و کار قوی داشتن یک وب سایت حرفه ای و سئو شده است که باعث افزایش اعتبار و از طرفی ارتباط آسان تر با مشتریان می شود.

برای ساخت وب سایت ابتدا نیازمند یک فضای ذخیره سازی امن می باشید که به صورت 24 ساعته روشن بوده تا سایت شما در تمام طول شبانه روز در دسترس باشد و نیاز های وب سایت شما را برطرف کند و همزمان با پیشرفت کسب و کار شما بتوانید آن را ارتقاع دهید.

شما برای داشتن این فضای ذخیره سازی چند انتخاب دارید که 2 روش متداول برای این کار وجود دارد.

1- سرور مجازی

2-هاست اشتراکی

در این مقاله قصد داریم از مزایای سرور مجازی و تفاوت آن با هاست اشتراکی برای شما بنویسیم.

هاست اشتراکی

هاست اشراکی بخاطر ارزان تر بودن نسبت به سرور مجازی اولین انتخاب برای وب سایت های تازه تاسیس است.

برای داشتن چند هاست اشتراکی یک سرور را به چند قسمت تقسیم می کنند و هر قسمت را به یک وب سایت اختصاص داد. تمام منابع سرور از جمله پهنای باند، فضای دیسک، پایگاه داده ها بین این وب سایت ها به اشتراک گذاشته می شود.

مزایای هاست اشتراکی

به دلیل به اشتراک گذاری منابع سرور بین وب سایت ها هزینه نگه داری سرور نیز بین تمامی وب سایت های روی سرور تقسیم می شود. این گزینه مناسب وب سایت هایی هستند که در شروع کار قصد صرف هزینه بالایی ندارند.

یکی دیگر از مزایای هاست اشتراکی این است که از لحاظ نگهداری و پشتیبانی فنی هاست خیالتان راحت است و ارائه دهنده سرویس این مسئولیت را بر عهده گرفته است.

معایب هاست اشتراکی

بزرگترین مشکل هاست اشتراکی وجود محدودیت های فراوان در عملکرد هاست می باشد. از آنجایی که منابع سرور به اشتراک گذاشته می شود ممکن است در صورت مشترک شدن بر روی یک سرور با یک وب سایت بزرگ و پربازدید با کمبود منابع مواجه شوید و وب سایت شما دچار کندی شود.

یکی از مهمترین معایب هاست اشتراکی امنیت هاست اشتراکی در مقایسه با سرور مجازی پایین تر است. بخاطر مشترک بودن منابع وب سایت در صورتی که به یکی از وب سایت های موجود در سرور هک شود، ممکن است اطلاعات وب سایت های دیگر نیز به خطر افتاده و هک شود.

سرور مجازی (vps)

سرور مجازی بسیار قدرتمند است و بر خلاف هاست اشتراکی منابع سرور با سایر وب سایت ها به اشتراک گذاشته نمی شود ولی سرور مجازی نیز یک بخش کوچکی از یک سرور اختصاصی قدرتمند است.

مزایای سرور مجازی (vps)

شما در سرور مجازی دارای پهنای باند بیشتری هستید. این زمانی قابل لمس است که وب سایت شما رشد کرده ودارای  ترافیک بالایی به صورت روزانه است. در سرور مجازی می توانید با افزایش بیشتر ترافیک وب سایت شما اقدام به افزایش سخت افزار سرور خود کنید و در این صورت از دردسر های انتقال اطلاعات وب سایت خود به هاست دیگر در امان بمانید.

یکی از مزایای مهم سرور مجازی وجود آی پی های اختصاصی برای هر وب سایت است که شما می توانید بدون داشتن دامنه ثبت شده نیز اطلاعات خود را با دیگران از طریق وب سایت به اشتراک بزارید.

معایب سرور مجازی

هزینه سرور مجازی در مقایسه با هاست اشتراکی به مراتب بالاتر است و نیازمند تخصص کافی برای استفاده از سرور مجازی است.

مقایسه تفاوت تاثیر سرور مجازی با هاست اشتراکی در سئو

اکثر ورودی های کاربران وب سایت از طریق موتورهای جستجو از جمله گوگل، یاهو و بینگ است. بنابر این بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو seo ) حیاتی و مهم است.

یکی از مواردی که برای  seo مهم است این است که موتور های جستجو به این باور برسند که شما برای وب سایت خود ارزش قائل هستید.

برای اینکه نشان دهید شما برای وب سایت خود ارزش قائل هستید و برای آن هزینه می کنید نیازمند اقداماتی هستید از جمله خرید دامنه معتبر و تمدید طولانی مدت آن، فضای ذخیره سازی قدرتمند و وجود آی پی اختصاصی می توانند بر سئو تاثیر بسیار موثری داشته باشد.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

فوتر سایت

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

سرو دیتا، حاصل یک کار جمعی است از افرادی که مدت‌ مدیدی در بازار سرور و هاستینگ ایران فعالیت داشته‌اند و با کمبود‌ها و نقطه ضعف ‌های مجازی ساز‌ها و شرکت‌ها به طور کامل آشنایی یافته‌اند. هدف ما ایجاد یک تحول در یک پروسه طولانی و کاربر-ناپسند است....

شبکه های اجتماعی