نحوه تغییر رمز ویندوز سرور 2016 ، 2012 و 2008

در موارد بسیاری، دوستانی که از سروردیتا سرورمجازی با سیستم عامل ویندوز سرور 2016 خریداری می کنند نیاز دارند برای حفظ امنیت هرچه بیشتر سرور، اقدام به تغییر رمز ویندوز سرور خود کنند.

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر رمز Administrator  در انواع سرور های ویندوزی مثل ویندوز سرور 2016 ، ویندوز سرور 2012 و ویندوز سرور 2008  را به شما آموزش دهیم، توجه نمایید که مراحل ذکر شده در این مقاله برای تمام ویندوز سرور ها یکسان است و برای راحتی کار فقط از تصاویر مربوط به ویندوز سرور 2016 استفاده شده است.

برای اینکار نیاز است با نرم افزار remote desktop وارد ویندوز سرور خود شوید.

1- در ابتدا وارد start ویندوز سرور خود شده و سپس بر روی آیکن server manager کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی گزینه “tools” گزینه “computer management” کلیک کنید.

رمز ویندوز سرور 2016

2- در صفحه جدیدی که باز می شود بر روی گزینه “Local Users and Groups” کلیک کنید و سپس “Users” را انتخاب کنید. در قسنت میانی همانند تصویر زیر می توانید یوزرهایی که در سرور شما ایجاد شده اند را نمایش می دهد. حال شما بر روی یوزر “Administrator” زاست کلیک نموده و گزینه “Set Password” را انتخاب کنید.

رمز ویندوز سرور 2016

3- در صفحه باز شده به شما یادآوری می کند که با کدام نام کاربری اقدام به تغییر رمز کرده اید و اخطارهای مربوطه را ارائه می دهد. در این صفحه  بر روی گزینه “Proceed” کلیک نمائید.

رمز ویندوز سرور 2016

4- حال در قسمتهای “New password” و “Confirm password” رمز جدید مورد نظر خود را وارد نموده و در آخر بر روی گزینه “OK” کلیک نمائید.

 

رمز ویندوز سرور 2016

حال  رمز ویندوز سرور 2016 تغییر کرده است و می توانید در ورودهای بعدی از رمز عبور جدید خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که حتما از رمز عبور های قدرتمند استفاده کنید و در بازه های زمانی پایین رمز خود را تغییر دهید. می توانید برای تست قدرتمندی رمز عبور خود از سایت پسورد کسپراسکای چکر استفاده کنید.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

فوتر سایت

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

سرو دیتا، حاصل یک کار جمعی است از افرادی که مدت‌ مدیدی در بازار سرور و هاستینگ ایران فعالیت داشته‌اند و با کمبود‌ها و نقطه ضعف ‌های مجازی ساز‌ها و شرکت‌ها به طور کامل آشنایی یافته‌اند. هدف ما ایجاد یک تحول در یک پروسه طولانی و کاربر-ناپسند است....

شبکه های اجتماعی